XXXV Górski Obóz Wędrowny "Zawratu"

Młodzież szkolna i studenci - członkowie PTTK wzięli udział w 35. górskim obozie wędrownym zorganizowanym przez MKT-PTTK „Zawrat”.
Trasa tegorocznego obozu prowadziła z Bielska-Białej przez najwyższe szczyty Beskidu Śląskiego (Skrzyczne) i Żywieckiego (Babia Góra) do Tatr Zachodnich i Wysokich. Wysokogórskie przełęcze (Iwaniacka, Krzyżne, Karb) i szczyty (Czerwone Wierchy, Wołowiec, Starorobociański Wierch i inne) młodzież zdobywała pod opieką Beaty Chodziutko-Furso i Wiesława Żurawskiego. Wysokie upały nie powstrzymały młodych „górali” - wszyscy mieli ambicję zdobyć możliwie największą ilość punktów do GOT, niektórzy zdobyli ich ponad 250. Niestety, nie doszła do skutku wyprawa na słowacki Krywań - wobec ogromnych upałów na ten szczyt należałoby zabrać ze sobą wiadro wody, ponieważ jego wysokość jest niemal równa najwyższemu szczytowi Polski.
W tej sytuacji wyprawa w Tatry słowackie została zaplanowana na sierpień 2018 roku. Warto dodać, że uczestnicy obozu odwiedzili zagrodę słynnych braci Golec w Milówce. Mama Golców sprezentowała duży plakat „Golec u'Orkiestra” z dedykacją dla grudziądzkiego Oddziału PTTK.    

Dodatkowe informacje