Twierdza Grudziądz

Kontynuując cykl publikacji dotyczących zabytków militarnych i fortyfikacyjnych, chciałbym tym razem zaprezentować przewodnik pt. Twierdza Grudziądz.
Jest to pierwsza pozycja z serii Fortyfikacje Pomorza Nadwiślańskiego, wydana przez Studio Grafiki Komputerowej - Tomasza Kowalskiego.
Publikacja zawiera opis 25 ciekawych tras, 400 obiektów, 640 zdjęć, 30 map i planów, 100 schematów oraz 200 pozycji GPS lokalizujących obiekty wymienione w opracowaniu.
Szczegółowy opis książki dostępny jest na stronie internetowej, poświęconej tej właśnie pozycji - http://twierdza-grudziadz.pl/
Książka została opracowana z dużym znawstwem prezentowanej problematyki. Wynika to z faktu, że autorzy to nie tylko pasjonaci tematu ale prawdziwi miłośnicy grudziądzkiej twierdzy. Książka powinna zainteresować szeroki krąg odbiorców. W pierwszej kolejności oczywiście pasjonatów fortyfikacji. Precyzyjne opisy, dokładne mapy, a zwłaszcza załączone dane GPS na temat obiektów, pozwolą bezproblemowo odnaleźć w terenie interesujące pozycje. Drugi typ odbiorców to miłośnicy szeroko pojętej historii. Znajdą tu opisy historyczne miejsc i zdarzeń związanych z twierdzą i regionem, na przestrzeni całego jej funkcjonowania. Amatorzy dobrej fotografii również nie będą zawiedzeni. Liczne, starannie dobrane, a zarazem pięknie wydane pod względem edycyjnym zdjęcia, stanowić powinny warsztat dla odkrywców zabytków militarnych i fortyfikacyjnych.
Pozycję w cenie 45 zł można jeszcze aktualnie nabyć w grudziądzkiej Informacji Turystycznej - http://www.it.gdz.pl/przewodniki
Z informacji uzyskanych od wydawcy pragnę poinformować, że kolejnymi planowanymi do druku pozycjami w serii fortyfikacje Pomorza Nadwiślańskiego z czasów II Wojny Światowej będą m.in. twierdze Chełmno, Malbork i Włocławek.
Dziękuję właścicielowi praw autorskich, firmie © SGK - Tomasz Kowalski za przekazanie zdjęć i prezentacji dotyczących publikacji wraz ze zgodą na ich wykorzystanie.

Prezentacja

Jacek Treichel
Społeczny Opiekun Zabytków
Członek KOnZ ZG PTTK
Oddział PTTK w Grudziądzu

 

Dodatkowe informacje