Zlot Przotowników Turystyki Motorowej - zakończony

       

 

 49. Centralny Zlot Przodowników Turystyki Motorowej PTTK w Grudziądzu

 

 

Centralne Zloty Przodowników Turystyki Motorowej PTTK są głównymi imprezami środowiska turystów motorowych zrzeszonych w PTTK organizowanymi z inspiracji Komisji Turystyki Motorowej Zarządu Głównego PTTK.
Celem Zlotów jest integracja środowiska uprawiającego tę dyscyplinę turystyki, omówienie w gronie Przodowników Turystyki Motorowej PTTK problemów i pomysłów związanych z jej uprawianiem, umożliwienie zdobycia uprawnień przodownickich odpowiednio przygotowanym kandydatom. Nie mniej ważnym celem jest pokazanie uczestnikom zlotu ważniejszych atrakcji i zaprezentowanie im potencjału turystycznego regionu, w którym zlot się odbywa oraz przekazanie informacji logistycznych, które będą pomocne potencjalnym organizatorom przyszłych wizyt krajoznawczych.
W dniach 19-21 maja 2023 roku odbył się w Grudziądzu 49. Centralny Zlot Przodowników Turystyki Motorowej PTTK. Jego organizatorem był „KLIMEK” Klub Inicjatyw Motorowych, Ekologicznych i Krajoznawczych działający przy Oddziale PTTK im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu.
Uroczyste otwarcie 49. Centralnego Zlotu Przodowników Turystyki Motorowej PTTK w Grudziądzu miało miejsce
w piątek 19 maja na Plaży Miejskiej Rudnik, obok której, w domkach kempingowych MORiW zlokalizowana została baza zlotu. W uroczystości wzięli udział goście specjalni: Dyrektor Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu i Radny Sejmiku Wojewódzkiego Michał Czepek oraz Sekretarz Generalny ZG PTTK Jacek Treichel i Prezes Oddziału PTTK im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu Piotr Łukiewski. Turystycznej biesiadzie przy grillu towarzyszyły konkursy rekreacyjne.
W sobotę odbyła się całodniowa wycieczka autokarowa typu study tour. W programie wycieczki było odwiedzenie najważniejszych zabytków Świecia, Chełmna, Chełmży i Radzynia Chełmińskiego. Uczestnicy zatrzymali się również
w miejscu martyrologii w Mniszku, gdzie zapalili symboliczny znicz na zbiorowej mogile ofiar zbrodni nazistowskich. Po powrocie do bazy na naradzie spotkali się Przodownicy Turystyki Motorowej PTTK, a wieczór wypełniły konkursy krajoznawcze.
Niedziela upłynęła na zwiedzaniu Grudziądza. Uczestnicy poznali Stare Miasto i Cytadelę Twierdzy Grudziądz. Zakończenie zlotu nastąpiło w Muzeum Handlu Wiślanego FLIS, gdzie wręczono legitymacje „świeżo upieczonym” Przodownikom Turystyki Motorowej PTTK oraz nagrody za współzawodnictwo między klubami motorowymi w 2022 roku i dla najlepszych w przeprowadzonych wcześniej konkursach.
W zlocie wzięło udział 76 turystów z całej Polski.
Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego i Prezydenta Grudziądza Pana Macieja Glamowskiego.

Zlot dofinansowano ze środków

 ZG PTTK

 

Komitet organizacyjny

 

Dodatkowe informacje